Nyhet

The Duke and the Preacher's Daughter – Ljudbok – Laddas ner

148 kr

Fri frakt vid köp över 799 kr. Moms ingår i alla priser. Frakt räknas ut i Kassan.

Laddas ner direkt

Format: Korta MP3-filer / En MP3-fil / Strömmande flash

Imperious, handsome and gallant in battle, the Duke of Kingswood has stolen the hearts of many society belles but he is determined never to marry. To continue the family line,... Läs mer

Slutsåld

Endast kvar i lager.

personer tittar på den här produkten just nu

Estimated Shipping Widget will be displayed here! (with custom color)

Våra kunders betyg:  Läs mer

Varumärke: AxiellArtikelnummer: 9788728447222N/ATillgänglighet: I lagerI lagerSlutsåld

Produkttyp: Digitala böcker

Imperious, handsome and gallant in battle, the Duke of Kingswood has stolen the hearts of many society belles but he is determined never to marry. To continue the family line, he is counting on his cousin and heir presumptive, Richard, to marry well and produce a son.

To the Duke’s horror, Richard falls for society siren and acclaimed beauty Lady Delyth Maulden and disaster turns to tragedy when Richard finds his beloved in the arms of another, shoots him and turns his gun on himself.

With Richard at death’s door, the Duke is determined that he shall find a more suitable young beauty to mend his broken heart and thwart Lady Delyth’s scheming ways. Enter the beautiful, grey-eyed waif, Benedicta Calvine. When the Duke helps her ailing father as he rides through his estate, the two's lives become entwined.

Could this modest, unassuming beauty be the ideal bride the Duke seeks for Richard or will his own feelings begin to get in the way...?

A light-hearted, swoony-worthy regency romance, perfect for fans of Julia Quinn, Georgette Heyer and Lisa Kleypas



British author Barbara Cartland wrote over 700 novels and was most famous for her contemporary and historical romances. A prominent figure in London society, the young Cartland began her writing career as a gossip columnist for the Daily Express. It was partying in 1920's London that gave her inspiration for her first book, 'Jigsaw', a racy society thriller.

After marrying into the McCorquodale family, she began writing romance and holds a Guinness World Record for the most number of books published in one year: 191. Her books have been translated into many different languages, as well as adapted for stage and screen. She is beloved the world over and even counts the young Princess Diana as one of her many fans.

Produktfakta

ISBN: 9788728447222

Utgivningsdatum: 2022-08-18

Språk: Engelska

Författare: Barbara Cartland

Uppläsare: Sarah Lambie

Förlag: Saga Egmont

Längd: 4h 25min

Provläs: Klicka här

Du får alltid fri frakt på ordrar som överstiger 799 kr inom Sverige!

För ordrar under 800 kr betalar du 79 kr (inklusive moms).

Högre upp på denna sida hittar du leveranstid och leveranssätt för just den här produkten.

Läs mer om leverans här.

Alla våra priser är som standard angivna i SEK, inklusive moms. Vi är glada över att kunna erbjuda ett brett urval av olika betalsätt:

- Kortbetalning (Visa, MasterCard, American Express, Maestro m.fl.)

- Klarna Faktura ("Betala senare med Klarna")

- Delbetalning av Klarna Faktura ("Finansiera med Klarna")

- Bankbetalning ("Betala nu med Klarna")

- Swish

- Apple Pay (på Apple-enheter)

- Google Pay

Läs mer om våra betalsätt här.

Observera att köp av digitala böcker som exempelvis laddas ner eller används online genom en inloggning inte omfattas av ångerrätten. Du kommer därför inte kunna ångra ditt köp av en digital bok efter det att du har fått den. Det spelar ingen roll huruvida du har läst boken.
Om du har tekniska problem hjälper vi givetvis till att lösa det!

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Söndag,Måndag,Tisdag,Onsdag,Torsdag,Fredag,lördag
Januari,februari,Mars,April,Maj,Juni,Juli,Augusti,September,Oktober,November,December
Det finns inte tillräckligt av dessa artiklar. Endast [max] kvar.
Lägg till i ÖnskelistaBläddra i önskelistaTa bort önskelista
Varukorg
Fri frakt för köp över 799 kr
[money] kvar till Fri frakt!*
Grattis, du får Fri frakt!*

Din Varukorg är tom.

Lägg till meddelande Redigera meddelande
Beräkna frakt
Lägg till rabattkod

Beräkna frakt

Lägg till rabattkod

Rabattkoden aktiveras i Kassan

The Duke and the Preacher's Daughter – Ljudbok – Laddas ner

148 kr