Nyhet

From Pasta to Pigfoot – Ljudbok – Laddas ner

245 kr

Fri frakt vid köp över 799 kr. Moms ingår i alla priser. Frakt räknas ut i Kassan.

Laddas ner direkt

Format: Korta MP3-filer / En MP3-fil / Strömmande flash

Be swept away by sun, sea, self-love and a delicious dollop of romance in this original, multicultural romance novel set between London and Ghana. Introducing your new, favourite girl-next-door Faye... Läs mer

Slutsåld

Endast kvar i lager.

personer tittar på den här produkten just nu

Estimated Shipping Widget will be displayed here! (with custom color)

Våra kunders betyg:  Läs mer

Varumärke: AxiellArtikelnummer: 9788728187548N/ATillgänglighet: I lagerI lagerSlutsåld

Produkttyp: Digitala böcker

Be swept away by sun, sea, self-love and a delicious dollop of romance in this original, multicultural romance novel set between London and Ghana. Introducing your new, favourite girl-next-door Faye Bonsu.

Dismissed as a cultural lightweight by the man she is desperate to please, under-achieving PA, Faye Bonsu, is on a mission to find love. A disastrous night out leaves pasta-fanatic Faye’s romantic dreams in tatters and underscores her alienation from her African heritage. Leaving her cosy middle-class life in London’s leafy Hampstead to find out what she’s missing, Faye is whisked into the hectic social whirlpool of Ghana where she meets the handsome Rocky Asante, a cynical, career-obsessed banker with no time for women... until now.

Transported into a world of food, fun and sun, and faced with choices she had never thought possible, Faye is forced to discover that no matter how far you travel, you can’t find love until you find yourself.

From Pasta to Pigfoot is a fun, contemporary, multi-cultural novel that explores in a light-hearted way the clash of cultures that has become characteristic of our increasingly multicultural society.

Perfect for fans of Talia Hibbert, Joya Goffney and Farrah Rochon.

Frances Mensah Williams was born in Ghana, but spent her early childhood in the USA, Austria and Ghana before settling in the UK. Her first novel 'From Pasta to Pigfoot' was published in 2015 and was selected by WH Smith Travel as one of the top 25 best summer reads. Williams has also written extensively about the benefits of harnessing the talents of the African diaspora to accelerate Africa’s development. In 2020, she was awarded a CBE by Her Majesty Queen Elizabeth II for her services to the African community in the UK and in Africa.

Produktfakta

ISBN: 9788728187548

Utgivningsdatum: 2022-07-21

Språk: Engelska

Författare: Frances Mensah Williams

Uppläsare: Yasmin Mwanza

Förlag: Saga Egmont

Längd: 15h 37min

Provläs: Klicka här

Du får alltid fri frakt på ordrar som överstiger 799 kr inom Sverige!

För ordrar under 800 kr betalar du 79 kr (inklusive moms).

Högre upp på denna sida hittar du leveranstid och leveranssätt för just den här produkten.

Läs mer om leverans här.

Alla våra priser är som standard angivna i SEK, inklusive moms. Vi är glada över att kunna erbjuda ett brett urval av olika betalsätt:

- Kortbetalning (Visa, MasterCard, American Express, Maestro m.fl.)

- Klarna Faktura ("Betala senare med Klarna")

- Delbetalning av Klarna Faktura ("Finansiera med Klarna")

- Bankbetalning ("Betala nu med Klarna")

- Swish

- Apple Pay (på Apple-enheter)

- Google Pay

Läs mer om våra betalsätt här.

Observera att köp av digitala böcker som exempelvis laddas ner eller används online genom en inloggning inte omfattas av ångerrätten. Du kommer därför inte kunna ångra ditt köp av en digital bok efter det att du har fått den. Det spelar ingen roll huruvida du har läst boken.
Om du har tekniska problem hjälper vi givetvis till att lösa det!

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Söndag,Måndag,Tisdag,Onsdag,Torsdag,Fredag,lördag
Januari,februari,Mars,April,Maj,Juni,Juli,Augusti,September,Oktober,November,December
Det finns inte tillräckligt av dessa artiklar. Endast [max] kvar.
Lägg till i ÖnskelistaBläddra i önskelistaTa bort önskelista
Varukorg
Fri frakt för köp över 799 kr
[money] kvar till Fri frakt!*
Grattis, du får Fri frakt!*

Din Varukorg är tom.

Lägg till meddelande Redigera meddelande
Beräkna frakt
Lägg till rabattkod

Beräkna frakt

Lägg till rabattkod

Rabattkoden aktiveras i Kassan

From Pasta to Pigfoot – Ljudbok – Laddas ner

245 kr