Nyhet

Bride to the King – Ljudbok – Laddas ner

148 kr

Fri frakt vid köp över 799 kr. Moms ingår i alla priser. Frakt räknas ut i Kassan.

Laddas ner direkt

Format: Korta MP3-filer / En MP3-fil / Strömmande flash

Daydreamer and book-lover, Zosina, the eldest daughter of the Archduke Ferdinand of Blitzstein, is reluctantly obedient when her father announces that she must marry King Gorgy of neighbouring Dorsa to... Läs mer

Slutsåld

Endast kvar i lager.

personer tittar på den här produkten just nu

Estimated Shipping Widget will be displayed here! (with custom color)

Våra kunders betyg:  Läs mer

Varumärke: AxiellArtikelnummer: 9788728447277N/ATillgänglighet: I lagerI lagerSlutsåld

Produkttyp: Digitala böcker

Daydreamer and book-lover, Zosina, the eldest daughter of the Archduke Ferdinand of Blitzstein, is reluctantly obedient when her father announces that she must marry King Gorgy of neighbouring Dorsa to create an alliance between the two nations.

On her first visit to Dorsa, Zosina is greeted by the beguiling and handsome Prince Regent. By contrast, her betrothed, the King, is wild and disagreeable. For the sake of her people, Zosina must go ahead with the marriage with a hope that someone warmer hides beneath the King's hard exterior. Yet, the longer she spends in Dorsa, the greater her fear that the Prince Regent has her heart.

A tense and romantic love triangle with a dramatic twist. 'Bride to the King' is an action-packed regency romance, perfect for fans of Georgette Heyer, Julia Quinn, and Jenny Hambly.



In her lifetime, British author Barbara Cartland wrote over 700 novels and was most famous for her contemporary and historical romances. A prominent figure in London society, the young Cartland began her writing career as a gossip columnist for the Daily Express. It was partying in 1920's London that gave her inspiration for her first book, 'Jigsaw', a racy society thriller.

After marrying into the McCorquodale family, she began writing romance and holds a Guinness World Record for the most number of books published in one year: 191. Her books have been translated into many different languages, as well as adapted for stage and screen. She is beloved the world over and even counts the young Princess Diana as one of her many fans.

Produktfakta

ISBN: 9788728447277

Utgivningsdatum: 2022-10-06

Språk: Engelska

Författare: Barbara Cartland

Uppläsare: Sarah Lambie

Förlag: Saga Egmont

Längd: 4h 35min

Provläs: Klicka här

Du får alltid fri frakt på ordrar som överstiger 799 kr inom Sverige!

För ordrar under 800 kr betalar du 79 kr (inklusive moms).

Högre upp på denna sida hittar du leveranstid och leveranssätt för just den här produkten.

Läs mer om leverans här.

Alla våra priser är som standard angivna i SEK, inklusive moms. Vi är glada över att kunna erbjuda ett brett urval av olika betalsätt:

- Kortbetalning (Visa, MasterCard, American Express, Maestro m.fl.)

- Klarna Faktura ("Betala senare med Klarna")

- Delbetalning av Klarna Faktura ("Finansiera med Klarna")

- Bankbetalning ("Betala nu med Klarna")

- Swish

- Apple Pay (på Apple-enheter)

- Google Pay

Läs mer om våra betalsätt här.

Observera att köp av digitala böcker som exempelvis laddas ner eller används online genom en inloggning inte omfattas av ångerrätten. Du kommer därför inte kunna ångra ditt köp av en digital bok efter det att du har fått den. Det spelar ingen roll huruvida du har läst boken.
Om du har tekniska problem hjälper vi givetvis till att lösa det!

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Söndag,Måndag,Tisdag,Onsdag,Torsdag,Fredag,lördag
Januari,februari,Mars,April,Maj,Juni,Juli,Augusti,September,Oktober,November,December
Det finns inte tillräckligt av dessa artiklar. Endast [max] kvar.
Lägg till i ÖnskelistaBläddra i önskelistaTa bort önskelista
Varukorg
Fri frakt för köp över 799 kr
[money] kvar till Fri frakt!*
Grattis, du får Fri frakt!*

Din Varukorg är tom.

Lägg till meddelande Redigera meddelande
Beräkna frakt
Lägg till rabattkod

Beräkna frakt

Lägg till rabattkod

Rabattkoden aktiveras i Kassan

Bride to the King – Ljudbok – Laddas ner

148 kr